Dijital Hizmet Sözleşmesi


AKTİFKAMP 2023-2024

DİJİTAL KATILIMCI HİZMET SÖZLEŞMESİ


1- İşbu sözleşme; bir tarafta LARES SEYAHAT ACENTESİ TURİZM EMLAK İNŞAAT OTOMOTİV TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.’nin sahip olduğu AKTİFKAMP.COM e-organizasyon ( Bu sözleşmede kısaca AKTİFKAMP olarak geçecektir.) diğer tarafta organizasyonu satın alan katılımcı arasında yapılmıştır.

2- Bu sözleşme, kayıt tarihinden itibaren satın alınan organizasyonun bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir.

3- AKTİFKAMP üzerinden satın alınan ürün, bir aktivite organizasyonudur, normal bir turdan farklılık göstermektedir. Katılım şartları ve kurallar www.aktifkamp.com sitesinde bilgiler başlığı altında bulunmaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurken tüm detayları bu web sitesi üzerinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını taahhüt ederler.

4- Katılımcının aktivite programının yapıldığı ilçeye ulaşımı kendisi tarafından sağlanacak olup, aktiviteler esnasındaki ara transferler AKTİFKAMP tarafından sağlanacaktır. 

5- Katılımcı, internet sitemiz üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızda yaptığı rezervasyon tamamlandığında iletişim olarak gönderdiği mail adresine voucher bilgisi ve paket bilgisini içeren mail almaktadır. Seçmiş olduğu paket ve tarihe göre belirtilen aktiviteler fiyata dahildir. Otele giriş ve çıkış tarihi voucher üzerinde belirtilmiştir. Katılımcının herhangi bir sebeple otele giriş yapmaması ve bunu bildirmemesi durumunda 24 saat sonunda hizmet hakkı yok olur. Eğer bilgilendirme yapmış ise organizasyona istediği tarihte dahil olabilir, ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan organizasyonun çıkış gününü program akışını değiştirmez. Katılımcı gelmediği günlerde uygulanmış aktiviteleri talep edemez. Fiyat olarak da herhangi bir indirim uygulanmaz.

6- Konaklama, seçilmiş olan paket içerisinde belirtilen otelde veya dengi bir otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde, öğle yemekleri aktivitede set menü olarak sunulacaktır. Katılımcılar bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda, katılımcının rezervasyon esnasında ön bildirim yapması gereklidir. Erken konaklama bedeli ekstra olarak paket fiyatına eklenir.

7- Pakete dahil olan fiyat iki kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır. Tek kişi olarak yapılacak katılımlarda, katılımcı odada tek kişi olarak konaklamak isterse tek kişi konaklama farkı öder. Aksi halde katılımcı aynı dönem içerisinde tek gelen başka bir hemcinsi katılımcı ile birleştirilir. Birleştirmeyi kabul eden katılımcı otele girişte fikir değiştirerek tek kişi olarak konaklama yapmak isterse, hem kendi tek kişi konaklama farkını, hem de birleştirme iptali yaşayan diğer katılımcının tek kişi konaklama farkını öder.

8- Seçmiş olduğunuz paket içerisinde bulunan tüm aktiviteler fiyata dahildir. Tüm sigortalar, ara transfer, rehberlik, eğitmenlik ve liderlik hizmetleri, zorunlu ekipmanlar fiyata dahildir. Kullanılmayan bir hizmet nedeniyle para iadesi talep edilemez.

9- Aktiviteler içerisinde çekilen fotoğraf ve videolar organizasyon içerisinde katılımcılar ile paylaşılacaktır. Fotoğraf ve video çekimi yapılmayan aktiviteler nedeni ile bir indirim ve ya iade talep edilemez. Görüntü kaliteleri ve çekim yapılan cihazlar imkanlar ve şartlar dahilinde bulunduğu hali ile katılımcı tarafından kabul edilir. Katılımcı organizasyon içerisinde çekilen fotoğraf ve videoların sosyal medya internet sitesi vb yayın organlarında yapılacak paylaşım ve reklamlar içerisinde kullanılmasını kabul eder. Fotoğraf ve videoların kullanılması kendisine telif hakkı doğurmaz.

10- Katılımcılardan kurallara uymayanlar hakkında, yönetici ve liderlerin ihraç etme yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle organizasyona katılma hakkını kaybeden veya ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez. Kurallar hakkında detaylı bilgiyi bilgiler kısmında bulabilirsiniz.

11- Katılımcı, son 8 gün kalana kadar info@aktifkamp.com adresine mail atarak ya da 0544 291 07 35 numaralı telefon ile WhatsApp üzerinden iletişime geçerek;

  • a. Gerekçe göstermeden iptal edebilir, kesintisiz %100 iade alabilir.
  • b. Tarih değiştirebilir. Hakkını aynı fiyatlı bir tarihte kullanmak isterse fark ödemez. Daha yüksek fiyatlı bir tarih ile değiştirmesi durumunda aradaki fiyat farkını öder. Ancak; daha düşük fiyatlı bir tarih seçmesi durumunda iade yapılmaz.
  • c. Tatil hakkını bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi sözleşme, kurallar ve şartları kabul eder.

Tatiline 8 günden daha az bir zaman kaldıysa; %10'luk ön ödeme miktarı kesilir, kalan miktar katılımcıya iade edilir. 

İadeler 15 ila 30 iş günü içerisinde ödeme yapılan kanal aracılığı ile katılımcının hesabına yansır.

12- Organizasyonu gerçekleştiren firmanın gerekli gördüğü durumlarda bildirim yapmaksızın programda ve diğer tüm servislerde ekleme çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğmaz.

13- Herhangi bir dönemde afet savaş ve benzeri olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilemeyen organizasyonun katılım ücreti ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.

14- Bu organizasyona ait paketler organizasyonun resmi sitesi olan www.aktifkamp.com üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramız üzerinden satın alınabilir. Katılımcı rezervasyon ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdiği esnada okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar.

15- AKTİFKAMP sözleşme maddelerinde bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. Sözleşme değişikliklerinde katılımcıların onayı gerekmediği gibi kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Katılımcı sözleşmesinde yapılacak değişiklikler ve güncellemeler, öncesinde kayıt olmuş ve henüz hizmeti almamış katılımcıları da bağlamaktadır.

16- Katılımcılar, kayıt esnasında verdiği bilgilerin, yazılı olarak değişik bildirilmedikçe, doğru ve geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.

17- Organizasyonda yer alan aktivitelerden bir veya birkaçına, katılımcının herhangi bir nedenden dolayı katılamaması veya katılımcının fiziksel durumunun uygun olmaması nedeni ile alınamaması katılımcıya iptal ve tazminat hakkı doğurmayacağı gibi eksik hizmet almış da sayılmaz.

18- Katılımcının hizmeti kusurlu bulması nedeni ile organizasyonu terk etmesi halinde terk ettiğine dair rehber veya ekip liderine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcının organizasyonu terk ettiği sayılmaz ve hizmeti kullanmış olduğu kabul edilir. Ayrıca katılımcının verilen hizmetten şikayetçi olması ancak hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu konular ile ilgili ücret iadesi veya hizmet talebi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır ve katılımcı iyi niyetli sayılmaz. Katılımcı almış olduğu programın bir aktivite organizasyonu olduğunu ve aktivite tatili çerçevesinde bir konfor beklediğini kabul etmiş sayılır.

19- Organizasyon için site üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızdan kayıt yaptıran tüm kullanıcılar, vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden tanıtım izni vermiş sayılırlar. Kişiler kendileri izni iptal etmedikçe izin vermiş olarak kabul edilmektedir.

20- Katılımcılar tarafından imzalanmamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını www.aktifkamp.com üzerinden veya ilanlar ile öğrenmiş olup organizasyona bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmiş olurlar.

21- Bu sözleşme 21 maddeden oluşmaktadır. Anlaşmazlık halinde uygulanacak hukuki şartlar ile Alanya Mahkemeleri yetkilidir. Anlaşmazlığın çözümünde TÜRSAB ÇİZELGESİ kullanılacaktır. Anlaşmazlık ile ilgili her türlü başvurunun organizasyonun bitiminden sonra 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Acenta’nın konuyla ilgili kayıt ve tutanakları delil olarak dikkate alınacaktır.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER ORGANİZASYON BELGESİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR. 

info@aktifkamp.com

0 242 511 50 00