Adrenalin Arayanlar İçin Ekstrem Sporlar!


Ekstrem sporlar; diğer spor dallarına göre aksiyon, heyecan ve adrenalini had safhada hissettiğiniz sporlardır.

Adrenalin salgılayan vücudumuz; kaygı ve stresi minimalize ederken, mutluluk hormonunu tavana çıkarıyor!

Hatta seyrederken bile! Televizyonda karşımıza çıkan ekstrem videoları izlerken hisettiklerinizi düşünün.

Küçük bir bilgi: Ekstrem sporlar ilk 1990'lı yıllarda ortaya çıkmış! Bizse ilk lunaparktaki gondollarda tanıştık diyebilir miyiz? :)

Ekstrem sporları yapabilmek için özel ekipmanlara ihtiyacınız var. Bu sebeple bireysel yapmaya kalktığınızda bir hayli tuzlu olabiliyor. Bizim organizasyonlarımız gibi aktivite tatil paketlerinde, aktiviteler için gerekli ekipmanların dahil olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim! :)

Şimdi sırada içimizi pır pır edecek Ekstrem Sporları inceleyelim!

Bu listenin sonu yok! Ama Türkiye'de yapabileceklerimize bakalım.

1. Bungee Jumping

Esnek ip ve halatlar yardımıyla bir vinçten kendinizi boşluğa bırakmaya hazır mısınız? Kulağa çılgınca geliyor ama gökyüzünde uçma deneyimini her insan yaşamalı!


2. Yamaç Paraşütü

Gökyüzünde uçma deneyimi için sadece Bungee Jumping aktivitesi yok. Yamaç Paraşütü aktivitesiyle de gökyüzünde süzülebilirsiniz, dünyaya yüksekten bakabilirsiniz.


3. Kanyoning

Kondisyonunuz yoksa hiç bulaşmayın deriz! "Ekstrem spor değil" diyenleri kenara alalım. Kanyonlarda her bir parkur farklı tekniklerle geçilir. Kimi yerde derin ve dik kaya tırmanışları yaptığınız, kimi yerde yüzdüğünüz ve atladığınız parkurları geçerken adrenalini doruklarda hissedeceksiniz!


4. Rafting

Dalgalarla savaşmaya hazır mısınız? Her an bir dalga sizi devirebilir!


5. Tüplü Dalış

Balıkların su altı dünyasına hoşgeldiniz! Yazın en serin aktivitesiyle su altındaki adrenalini deneyimleyin, bilinmeyenin peşinden gidin! Jacques Mayhol’a suyun altında neler hissettiği sorulduğunda, “Yukarı çıkmak için neden arıyorum.” diye yanıtlamış.

Bu yaz adrenalin dolu aktivite tatil paketlerinde görüşmek dileğiyle!